x تبلیغات
مجله محتوای دیجیتال

نحوه عملکرد هارد‌های SSD

هارد‌های SSD

خوشبختانه نوع جدیدی از درایو کامپیوتر می‌تواند خرابی‌ها را مانند Apple IIe شما منسوخ کند. به عنوان یک درایو حالت جامد یا SSD شناخته می‌شود، از تراشه‌های نیمه هادی استفاده می‌کند‌، نه رسانه‌های مغناطیسی، برای ذخیره داده‌ها. البته رایانه شما قبلاً دارای تراشه است. مادربرد حاوی برخی از حافظه‌های دستگاه شما یا RAM است، جایی که اطلاعات هنگام ذخیره رایانه شما ذخیره و پردازش می‌شوند. انواع رایانه‌ها از چنین حافظه‌هایی به عنوان حافظه فرار یاد می‌کنند زیرا به محض از دست دادن قدرت دستگاه شما تبخیر می‌شود. تراشه‌های مورد استفاده در درایو حالت جامد حافظه غیر فرار را ارائه می‌دهند، به این معنی که داده‌ها حتی بدون قدرت نیز ثابت می‌مانند. تراشه‌های SSD نیز روی مادربرد قرار ندارند. آن‌ها خانه خود را در قسمت دیگری از کامپیوتر دارند. در واقع، می‌توانید هارد لپ تاپ خود را بردارید و درایو حالت جامد را جایگزین کنید، بدون اینکه بر اجزای ضروری دیگر تأثیر بگذارید.

https://www.forsatnet.ir/14000517-1.html

تفاوت هارد‌های SSD با هارد‌های معمولی

برای درک تفاوت و دلیل تفاوت SSDها با هارد‌های معمولی، باید کمی در مورد هارد‌ دیسک‌ها صحبت کنیم. هارد دیسک اطلاعات مجموعه‌ای از دیسک‌های مغناطیسی در حال چرخش به نام platters را ذخیره می‌کند. یک بازوی محرک با سرهای خواندن/نوشتن به آن متصل شده است. این بازو سرهای خواندن و نوشتن را روی ناحیه صحیح درایو برای خواندن یا نوشتن اطلاعات قرار می‌دهد.

 

از آنجا که سر درایوها باید برای خواندن یا نوشتن داده‌ها روی ناحیه‌ای از دیسک قرار بگیرند و دیسک دائما در حال چرخش است، قبل از دسترسی به داده‌ها تأخیر وجود دارد. درایو ممکن است برای راه اندازی برنامه یا بارگیری فایل نیاز به خواندن از چندین مکان داشته باشد ، این بدان معناست که ممکن است صبر کنید تا صفحات چندین بار در موقعیت مناسب بچرخند تا بتواند دستور را کامل کند. اگر درایو در حالت خواب باشد یا در حالت کم مصرف باشد، چند ثانیه بیشتر طول می‌کشد تا دیسک تا قدرت کامل بچرخد و شروع به کار کند.

حافظه غیر فرار

درایوهای حالت جامد به این دلیل نامیده می‌شوند که به قطعات متحرک یا دیسک‌های چرخان متکی نیستند. در عوض، داده‌ها در مجموعه‌ای از فلش NAND ذخیره می‌شوند. خود NAND از ترانزیستورهای دروازه شناور نامیده می‌شود. برخلاف طرح‌های ترانزیستوری مورد استفاده در DRAM، که باید چندین بار در ثانیه به روز شوند، فلاش NAND طوری طراحی شده است که حتی در مواقعی که روشن نمی شود حالت شارژ خود را حفظ کند. این امر NAND را به نوعی حافظه غیر فرار تبدیل می‌کند.

 

 

انواع حافظه ها

به طور کلی فقط سه نوع حافظه وجود دارد، یک حافظه کش که به آن حافظه پنهان هم می‌گویند، یک حافظه اولیه که منظور از آن رم کامپیوتر می‌باشد و نوع آخر حافظه، حافظه ثانویه می‌باشد که هارد کامپیوتر می‌باشد و به دو نوع HHD و SSD وجود دارد.

 

حافظه پنهان کش

حافظه نهان یک حافظه نیمه هادی با سرعت بسیار بالا است که می‌تواند سرعت پردازنده را افزایش دهد. به عنوان یک بافر بین CPU و حافظه اصلی عمل می‌کند. از آن برای نگهداری بخش‌هایی از داده‌ها و برنامه که بیشتر توسط CPU استفاده می‌شود استفاده می‌شود. بخش‌هایی از داده‌ها و برنامه‌ها توسط دیسک به حافظه کش توسط سیستم عامل منتقل می‌شوند ، از جایی که CPU می‌تواند به آن‌ها دسترسی پیدا کند.

 

حافظه اولیه (حافظه اصلی یا رم)

حافظه اصلی فقط آن داده‌ها و دستورالعمل‌هایی را دارد که رایانه در حال حاضر روی آن‌ها کار می‌کند. ظرفیت آن محدود است و با قطع برق اطلاعات از بین می‌روند. به طور کلی از دستگاه نیمه هادی تشکیل شده است. این حافظه‌ها به سرعت ثبت نشده‌اند. داده‌ها و دستورالعمل‌های مورد نیاز برای پردازش در حافظه اصلی قرار دارد. به دو زیر شاخه RAM و ROM تقسیم می‌شود.

 

حافظه ثانویه (هارد درایو دیتا)

این نوع حافظه به عنوان حافظه خارجی یا غیر فرار نیز شناخته می‌شود. کندتر از حافظه اصلی است. این‌ها برای ذخیره دائمی داده‌ها/اطلاعات استفاده می‌شوند. CPU مستقیماً به این حافظه‌ها دسترسی ندارد، در عوض از طریق روال‌های ورودی و خروجی به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کند. محتویات حافظه‌های ثانویه ابتدا به حافظه اصلی منتقل می‌شود و سپس CPU می‌تواند به آن دسترسی پیدا کند. به‌ عنوان مثال، دیسک، CD-ROM ، DVD.

فروش فرمولاسیون مواد غذایی

 

وابستگی های مادی انسان را بر آن داشته که با تلاش زندگی بهتری را برای خود تامین سازد و می توان گفت که بطور جد کشف آتش و طریقه استفاده از آن شروع اولین قدم و تلاش های بود که در راه ترقی علم شیمی برداشته شد. برنامه غذایی هر فرد باید طوری تنظیم شود که حاوی همه مواد مغذی بوده و احتیاجات بدن با این مواد تامین شود. شرکت تولید کننده اسانس نارگیل مرغوب و انواع اسانس خوراکی و دارویی، بهترین انواع محصول را با استفاده از بهترین مواد اولیه و مواد افزودنی تولید کرده و از طریق نمایندگی های معتبر خود و فروشگاه های اینترنتی و دیگر مراکز پخش، به سراسر کشور ارسال می نماید. شرکت عطر و طعم چاشنا از مراکز فعال در زمینه ارائه انواع اسانس آرایشی بهداشتی و خوراکی می باشد. انواع مختلف حلالها شامل استون، استونیتریل، کلروفرم، دی کلرومتان (کلرید متیلن)، دی اتیل اتر، دی متیل فرمامید، دی متیل سولفوکسید (DMSO)، اتانول، اتیل استات، ایزوپروپانول (پروپان 2)، -n هپتان، متانول، -n پنتان، 1-پروپانول، پیریدین، تتراهیدروفوران، تولوئن و آب میباشد که در جدول زیر ارائهشده است. با چرخاندن محفظه در خلاف جهت عقربه ساعت، محفظه برای تعویض باتری باز میشود و در صورت چرخش در جهت عقربه ساعت دستگاه روشن میشود و با چرخش مجدد LED دستگاه روشن میشود.چراغ LED زیر تیغه تعبیه شده است که به افزایش دقت شما هنگام اصلاح کمک میکند.

مناسب برای تزئین دسر و انواع کیک مناسب برای سرو با انواع نوشیدنی های گرم ترکیبات : دانه ی قهوه، شکر، کره کاکائو، پودر کاکائو، شیر خشک، لستین، صمغ عربی، نمک و وانیل. این شرکت با ایجاد ارتباط موثر با تولیدکنندگان داخلی و خارجی در بخش های مختلف مواد اولیه غذایی از جمله پودر پروتئین شیر ، رنگ خوراکی طبیعی ، اسانس طبیعی به رفع نیاز آن ها می پردازد و در مدت زمان کوتاهی نیز توانسته است بزرگترین تولیدکنندگان کشور را مشتری خود گرداند. می باشد. اما از اسانس های بعضی دیگر از مواد غذایی می توان به عسل، قهوه، بادام، شیر و … دو فاز آب و روغن با توجه به پروانه ساخت که توسط معاونت غذا و دارو صادر شده است، مواد توزین شده و با توجه به حلالیت آنها در فاز آب و روغن قرار می گیرد و سپس با توجه به شرایط دمایی تولید که می تواند پروسه داغ و یا سرد باشد فاز روغن به داخل راکتور اصلی دستگاه منتقل شده و فاز آب به آن تزریق می گردد. استفاده می شود که در اکثر موارد علاوه بر این که طعم آن ها را اصلاح می کنند باعث تشدید عطر و رایحه محصول می شود. 

اطلاعات بیشتر:

https://irchem.ir/formulation/car-products/

 
صفحه قبل 1 صفحه بعد