با این کار میتوانید برنامهای منظم برای آبیاری داشته باشید تا گلها با مشکل کمبود آب مواجه نشوند . اما تایمر آبیاری خانگی مشکل شما را حل کرده است . معروف به سرچشمه کره جنوبی ، شستشوی ماشین بخار به دلیل ویژگیهای ضد آب و تحرک آن به ویژه به عنوان یک راه حل کم شستشوی ماشین با محیط زیست کم هزینه در آسیا ، خاورمیانه و اروپا بسیار محبوب بوده است. بخشی که وظیفه توزیع مه را در محیط به عهده دارد. در پمپ های پیستون ، پیستون از طریق مهر و موم بسته بندی شده ثابت حرکت می کند و به داخل مایع فشار می یابد ، در حالی که در پمپ های پیستون ، مهر و موم بسته بندی شده روی پیستون حمل می شود که مایع را از سیلندر بیرون می آورد. کنترلر آبیاری داده هایی از حسگر ها دریافت می کند و داده هایی که از نوع گیاه و نوع خاک به آن وارد می کنیم و همچنین پیش بینی وضعیت هوا، تعیین می کند که در چه زمانی چه میزان رطوبت برای گیاه لازم است و این رطوبت را برای گیاه تامین می کند. مخصوصا که بخش بزرگی از آب مصرفی در بخش کشاورزی و باغداری است و آبیاری غیراصولی این مقدار را بالاتر برده است . 
 
برای این منظور میتوان از موادی مانند شیشه، طلق های پلی کربنات و نایلون های UV دار که مخصوص گلخانه ساخته میشوند استفاده کرد. روشن است که گلخانه شیشهای نیازمند مصالحی با استحکام بیشتر و هزینه بالاتری است. برند راشیو : برند امریکایی در ایالت کلرادو با بزرگترین خط تولید که بیشتر به خاطر تایمرهای آبیاری هوشمندش شناخته میشود . طراحی منحصر به فرد پمپ اشپک، به طوری است که خیال مصرف کننده را از جهت دوام و پایداری عملکرد محصول راحت می سازد. کارواش صنعتی ۲۰۰ بار INTER پر مصرف ترین کارواش در مدل صنعتی میباشد کارکرد این کارواش بصورت دائم کار بوده که هم از جهت قیمت و هم از نظر فشار و کارکرد مناسب ترین گزینه میباشد. تقریبا میتوان گفت اندازه کف دست است که انرژی خود را از دو عدد باتری قلمی یا یک باتری کتابی به دست میآورد. یک ورودی دارد که به ورودی آب وصل میشود و یک خروجی هم دارد که مستقیما به سمت گلدانها میرود . باید تایمری را خریداری کنید، که کارایی و دوام لازم را داشته باشد و سیستم آبیاری شما را دچار اختلال نکند.
 
 
یک تایمر به همراه تجهیزات اتصال میتواند نیازهای شما را برآورده کند . معمولا تجهیزات لازم برای اتصال مستقیم به چندین گلدان در نظر گرفته میشود . هر تایمر آبیاری میتواند به چندین گلدان و یا چندین ناحیه از باغچه شما آبرسانی کند و نیازی نیست چندین تایمر خریداری کنید . البته باید این دو قسمت را با سیم به هم متصل کنید که کار چندان سختی نیست. هنگامی که سیستم آبیاری قطرهای خودکار در حال اجرا است، من توصیه میکنم گلدانهای خود را به طور منظم بررسی کنید. آب صورت قطرهای به گیاه میرسد و حتی یک قطره هم تلف نمیشود . استفاده از سیستم های مه پاش در این فضا ها هم می تواند محیط را مطبوع کرده و دما را هم کاهش دهد. یعنی خود تایمر یک سیستم هوشمند دارد که با توجه به میزان تشعشع خورشید ، دمای محیط و همچنین رطوبت هوا و خاک تشخیص میدهد که چه موقع زمان مناسب برای آبیاری است . میتوانید تعیین کنید که چه زمانی و با چه شدتی کار کند.
 
میتوانید تعیین کنید که چه زمانی و با چه شدتی کار کند . چرا که استفاده خانگی از پمپ کارواش، یک استفاده کاملا معمولی در شرایطی نه چندان دشوار است. اگر میخواهید شخصاً برای ساخت گلخانه اقدام کنید باید ابتدا یک چهارچوب برای آن بسازید. کنترلر ها دستگاهی برای تنظیم فراوانی آبیاری، زمان شروع و مدت زمان آبیاری هستند. حتی اگر شما شما هم فراموش کنید آبیاری را قطع کنید، کنترلر در زمان معین به پروسه آبیاری خاتمه می دهد. امکان تنظیم آبیاری به صورت دستی هم وجود دارد که به سادگی انجام میشود . سرعت پمپاژ از نقطه صفر متغیر است و در آن پیستون وقتی که پیستون تقریباً در نیمه راه سکته مغزی خود قرار دارد ، جهت خود را به حداکثر تغییر می دهد. فقط همه چی بستگی به استفاده درست از این تجهیزات بستگی دارد. برند آکوا : این برند معتبر حوزه محصولات مرتبط به آب است . برند اوربیت : اوربیت برند معتبر حوزهی آبیاری است و تمام محصولاتی که تولید میکند مربوط به آبیاری و باغبانی است . با توجه به وجود انواع مختلف شیر تایمردار آبیاری لازم است که شما با برند های مختلف این نوع از شیرها آشنایی پیدا کنید و مناسب ترین مورد را برای کار خود انتخاب کنید.